Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jak najbardziej polecam przewoźnika. Piesek podróżował 700km pod bardzo dobrą opieką i dotarł do mnie cały szczęśliwy. Dodatkowe punkty dla kierowcy za świetny kontakt, życzliwość, kulturę osobistą oraz konkurencyjną cenę. Jeszcze raz polecam.

1 shih tzu

Klient: Daniel H.
,
Trasa: Rzeszów - Gdańsk

Polecam serdecznie tego użytkownika. Mimo iż pies był dużych rozmiarów, wszyscy dojechaliśmy cało i bezpiecznie oraz komfortowo. Przemiły kierowca!

Bernardyn

,
Trasa: Poddębice - Łódź

Bardzo szybka dostawa na czas, Pan super zajal sie szczeniakiem a w dodatku mial wszystkie potrzebne akcesoria jak np transporter:)

Szczeniak

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Bagno - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Milton Keynes już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt