Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porzádku, cudownie przeprowadzona transakcja i bardzo dziékujé Panu Zbyszkowi za wspanialá troské o psiaki i na dodatek wszystko na czas, wedle obietnic, co nie zdarza sié czésto u innych. Jeszcze raz dziékujé i polecam

psy x 5

,
Trasa: Warszawa - Engwierum

Pelen profesjonalizm i zaangazowanie...Przewoznik godny polecenia

1 pomeranian

,
Trasa: Bydgoszcz - Warszawa

Polecam słowny i sumienny czlowiek

Psy

Klient: Paweł W.
,
Trasa: Nitra - Zdynia

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest także podanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także przewidywany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie detale dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest także podanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także przewidywany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie detale dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Monterrey już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt