Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację.

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetny kontakt! Miałam gwarancje ze mój pies jest w dobrych rękach przez cała podróż! Bardzo sprawny przewóz :) Stanowczo polecam Pana Michała!

Jeden cocker spaniel o wadze 12 kg

Klient: Michal M.
,
Trasa: Warszawa - Londyn

Piesek podróżował z Panem Tomaszem z Barcelony do Szczecina. Dzięki gps w każdej chwili mogłam sprawdzić, gdzie się znajdują. Specjalnie przystosowany samochód oraz super komunikacja z Panem Tomaszem. Piesek przyjechał cały i szczęśliwy. Polecam!

pies, suczka 5 miesięcy

Klient: Tomasz Ś.
,
Trasa: Barcelona - Szczecin

Nie skorzystałem ponieważ jestem chory

bordel colin

Klient: Robert R.
,
Trasa: Bydgoszcz - Mannheim

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest także podanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie detale dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest także podanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Москва już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt