Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło bez problemu. Bardzo dobry kontakt ,miła obsługa. Polecam

1 kot

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Warka - Wolwark

Pelen profesjonalizm! Firma godna polecenia! Mila obsluga, super kontakt, wszystko na czas. Polecam!

2 szczeniaki bulldog francuski

Klient: Daria S.
,
Trasa: Kraków - Smołdzino

Wszystko załatwione sprawnie i bez zastrzeżeń

Buldog francuski- szczeniak

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Skarszewy - Szczecin

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 złotych.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i przewidywany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 złotych.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz także pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i przewidywany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Motherwell już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt