Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

W pełni polecam usługi Pana Łukasza i dziękuję za transport dwóch świnek morskich. Pań Łukasz okazał się osobą bardzo miłą, opiekuńczą, odpowiedzialną i punktualną, pozostawał ze mną w stałym kontakcie.

świnka morska x 2

Klient: Łukasz J.
,
Trasa: Warszawa - Tarnowskie Góry

Jak najbardziej pozytywny polecam tego panna chociaż zrezygnowałem bardzo zaangażowany dzwoni pyta mogę tylko powiedzieć tak !!

Szczeniak York

,
Trasa: Częstochowa - Ostrów Lubelski

Rewelacyjny transport moich kotków i mnie! Niezwykle pomocny człowiek, punktualny i słowny, przy tym można było przegadać kilkugodzinną trasę. Lepiej nie mogłam trafić, polecam gorąco! :)

Dwa koty

,
Trasa: Bielsko-Biała - Toruń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest też podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi też przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można także pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest też podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi też przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można także pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Myślenice już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt