Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Osoba godna zaufania. Bardzo dobry kontakt, punktualnie dostarczona przesyłka. Bardzo polecam!

Paczka 30/30/30cm z malutkim, niegroźnym pytonem.

Klient: Marek I.
,
Trasa: Sopot - Zwoleń

Jak najbardziej polecam przewoźnika.

Jaszczurka

Klient: Daria S.
,
Trasa: Gliwice - Poznań

Bardzo polecam Pana Przemka. Żółw dotarł szybciej nie myslalam,świetne warunki. Polecam przewoznika

Żółw wodno lądowy

,
Trasa: Wrocław - Buncrana

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz także zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz także zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Norwich już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt