Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pelen profesjonalizm! Firma godna polecenia! Mila obsluga, super kontakt, wszystko na czas. Polecam!

2 szczeniaki bulldog francuski

Klient: Daria S.
,
Trasa: Kraków - Smołdzino

Bardzo pozytywny Pan, który zaopiekował się przesyłką fachowo, zgodnie z umową dostarczył szybko na miejsce. Bardzo kontaktowy i elastyczny jeżeli chodzi o miejsce odbioru. Szczerze polecam!

Kurczęta dobrze zabezpieczone w kartonie 50x30x30

Klient: Mariusz W.
,
Trasa: Racibórz - Skierniewice

Transport pieska został zrealizowany zgodnie z ustaleniami, w wyznaczonym terminie. Świetna komunikacja i miła obsługa. Szczerze polecam!

1 Golden retriever

Klient: Andrzej D.
,
Trasa: Lubawa - Slöinge

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Oleśnica już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt