Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Serdecznie polecam! Miło i profesjonalnie! Dziękuję!

1

Klient: Hubert K.
,
Trasa: Kraków - Warszawa

Jestem zadowolony.

Citroen C5

Klient: Artur B.
,
Trasa: Koluszki - Rzeszów

Otrzymałam paczki w przeciągu 2 dni ! Punktualnie, sprawnie, obsługa na najwyższym poziomie. Mega mili i uprzejmi ludzie . Pani Irena utrzymywała ze mną stały kontakt .Jestem pełna podziwu !Dziekuje serdecznie .Polecam!!

2

Klient: Irena J.
,
Trasa: Barcelona - Elbląg

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można też pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie ciężaru oraz dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można też pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Omsk już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt