Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku, pies dotarł szczęśliwie do nowego domu! Dziękujemy

pies

,
Trasa: Słupia - Berlin

Bardzo konkretny kontakt. Człowiek punktualny i rzeczowy. Tylko z takimi ludźmi transport odbywa się spokojnie i bezproblemowo. Nasz kontakt dotyczył przewozu psa. Zwierze dojechało spokojne, niezestresowane, najedzone i zadbane. Dziękuję!

1 gryfonik belgijski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Mińsk - Łódź

Sprawnie, profesjonalnie, zgodnie z ustaleniami. Polecam

1 gołąb

,
Trasa: Tywica - Sośnicowice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest także podanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest także podanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Opole Lubelskie już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt