Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko gra!! Na czas na miejsce napewno! Dziekuje

Golebie

Klient: Marek S.
,
Trasa: Inowrocław - Gliwice

Bardzo dobra i mila wspolpraca. Profesjonalny czlowiek, ktory wie co robi. Bardzo dobre wrazenie i goraco polecam!

1 szpic Pomeranian

,
Trasa: Suchań - Maidstone

Piesek bezpiecznie dotarł. Nie narzekał na warunki jazdy, wręcz wolał zostać z Panią Sabiną w samochodzie, niż dać się zabrać do domu :) Stały kontakt z przewoźnikiem. Polecam!

4-miesięczny szczeniak w typie owczarka niemieckiego

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Wiśniewo - Łódź

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz także zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz także zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt opolskie już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt