Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, polecam przewoźnika.

Doberman plus właściciel

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Tomaszów Mazowiecki - Almere

Bardzo fachowa i rzetelna obsługa. Komunikacja z Panem Przemysławem na wysokim poziomie. Mój piesek dotarł szczęśliwie do celu. Polecam tego przewoźnika na 100%

Owczarek niemiecki

,
Trasa: Carnew - Szymbark

Bardzo kulturalnie, punktualnie, z troską o zwierzaczki! Słowem idealny przewoźnik. Dziękuję Kamilu!

2 świnki morskie w klatce

Klient: Kamil W.
,
Trasa: Myślenice - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też podanie ciężaru oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też podanie ciężaru oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Oslo już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt