Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo odpowiedzialny i przyzwoity przewoźnik, zdecydowanie skorzystam z usług ponownie. Serdecznie dziekuje za pomoc

2 Psiaki do Niemiec

,
Trasa: Warszawa - Frankfurt nad Menem

Bardzo solidny przewoznik. Profesjonalna wspolpraca. Goraco polecam.

1 piesek Szpic Miniaturowy

Klient: Mariusz J.
,
Trasa: Suchań - Londyn

Pomimo trudnej sytuacji z powodu epidemii, wszystko przebiegło, jak w najlepszych czasach. Szczeniak dojechał zadowolony, bez stresu,nakarmiony, czyściutki. Kontakt bardzo dobry. Wszystko punktualnie. Pełna informacja. Moja ocena to SUPER.

Szczeniak Buldog Francuski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapeszt - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można także pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację a także przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można także pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację a także przewidywany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Oświęcim już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt