Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło wzorowo. Rewelacyjny kontakt z przewoźnikiem. Polecam pod każdym względem !

1x Kot Maine Coon

Klient: Magda J.
,
Trasa: Nowa Sól - Stuhr

Jestem bardzo zadowolona. Kurier spełnił moje oczekiwania. Polecam

Szczeniak Shih tzu

Klient: Rafal I.
,
Trasa: Rędziny - Starogard Gdański

Bardzo miła i fachowa dostawa. Polecam

1 kot w kontenerze

,
Trasa: Wrocław - Szczecin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Oviedo już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt