Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Transport przebiegł w jak najlepszej atmosferze :) polecam gorąco.

1 kot

,
Trasa: Dunmanway - Dąbki

Bardzo pozytywna opinia dla Pana Szymona, dostawałam zdjęcia z podróży i byłam spokojna i pewna że piesek jest w dobrych rękach. Bardzo polecam

1 szczeniak mieszaniec

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Tuligłowy - Neapol

Polecam Panią Sabinę .. kotek dojechał cały i zdrowy :) kontakt z Panią wzorowy .. jak będę potrzebowała jeszcze transportu kociaka , to na pewno skorzystam Pozdrawiam

Kot

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Łask - Wojcieszyce

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym i delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Ozorków już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt