Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo konkretny kontakt. Człowiek punktualny i rzeczowy. Tylko z takimi ludźmi transport odbywa się spokojnie i bezproblemowo. Nasz kontakt dotyczył przewozu psa. Zwierze dojechało spokojne, niezestresowane, najedzone i zadbane. Dziękuję!

1 gryfonik belgijski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Mińsk - Łódź

Dobry kontakt z przewoźnikiem, pies dojechał bezpiecznie i bez stresu. Polecam

Owczarek niemiecki

Klient: Janusz B.
,
Trasa: Poznań - Manchester

Bardzo profesjonalne przygotowanie i wykonane zlecenie. Wszystko o czasie z pełną kontrolą. Bez problemów i niedomówień. Polecam

Szczeniak

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapeszt - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Palafrugell już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt