Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam gorąco tego przewoźnika. Piesek był w doskonałych rękach, dojechał bezpiecznie i spokojnie. Z P. Michałem jest świetny kontakt, regularnie dostawałam zdjęcia ze spacerów podczas postojów, zawsze odpowiadał na telefony. Pełen profesjonalizm!

Cavalier King Charles mała suczka

Klient: Michał K.
,
Trasa: Lille - Warszawa

Bardzo dobra i mila wspolpraca. Profesjonalny czlowiek, ktory wie co robi. Bardzo dobre wrazenie i goraco polecam!

1 szpic Pomeranian

,
Trasa: Suchań - Maidstone

Łatwy i miły kontakt. Profesjonalny transport. My i pies zadowoleni ! Polecamy z całego serca ;) będziemy polecać na pewno innym :)

Szczeniak owczarek australijski

Klient: Michał K.
,
Trasa: Opole - Monachium

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest również podanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest również podanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Palma już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt