Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Ok polecam

Części samochodu zabytkowego (Maski)

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Mellrichstadt - Stopnica

100 proc. Pozytyw. Nie byl to pierwszy transport z Panem Andrzejem. dobry kontakt, auto zabezpieczone, na czas :) dobra cena. polecam

Volvo s90

Klient: Andrzej G.
,
Trasa: Almelo - Kielce

Polecam, wszystko w jak najlepszym porządku!

Volvo V40

Klient: Paweł G.
,
Trasa: Caumont - Tychy

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i ilość pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Parla już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt