Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt, szybki transport wszystko idealnie. Polecam Pana Przemysława.

Amercian Bully

,
Trasa: Kasterlee - München

Transport godny polecenia, dobra komunikacja z przewoznikiem. A co najwazniejsze usluga od drzwi do drzwi. Dziekuje slicznie za pomoc, piesek dotarl caly i zdrowy:)

Szczeniak mieszaniec

,
Trasa: Wolsztyn - Southampton

Łatwy i miły kontakt. Profesjonalny transport. My i pies zadowoleni ! Polecamy z całego serca ;) będziemy polecać na pewno innym :)

Szczeniak owczarek australijski

Klient: Michał K.
,
Trasa: Opole - Monachium

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi i dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi i dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Paryż już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt