Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo dobry kontakt, szybki transport wszystko idealnie. Polecam Pana Przemysława.

Amercian Bully

,
Trasa: Kasterlee - München

Serdecznie polecam. Dobry kontakt i rzetelny przewoźnik!

Mały styrobox 30/30/30cm z jednym niegroźnym i niejadowitym wężem.

,
Trasa: Tournai - Sopot

Świetny kontakt, sprawnie szybko i miło :) polecam serdecznie

Królik baranek w boxie transportowym

Klient: Dariusz W.
,
Trasa: Dobra - Kraków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Πάτρα już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt