Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Słowny pan Przemek, miłośnik zwierząt, bezpiecznie przewiózł naszego królika. Nakarmil po drodze, napoił i jeszcze zdjęcia z postoju wysłał, zebysmy się nie marwili. Zdecydowanie polecam!

Królik miniaturka

,
Trasa: Myślenice - Poznań

Polecam rewelacyjni ludzie MILY kontakt pieski zadowolone wszystko idealnie poszlo. Oby wiecej takich milych I sympatyczych ludzi. Jak najbardziej polecam kazdemu.

2 psy cavaliery

Klient: Mateusz B.
,
Trasa: Piotrków Kujawski - Edynburg

Kotek zostal bezpiecznie dostarczony. Przewoznik jest wielkim milosnikiem zwierzat, wiec bardzo go polecam do przewozu zwierzakow :)

Kot domowy nierasowy.Przewoz do Holandii od 21 wrzesnia. Zaszczepiony i z paszportem.

,
Trasa: Zielona Góra - Zwolle

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest także podanie wagi a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Pekin już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt