Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękuję! Kontakt bardzo dobry, punktualny, szybki, uprzejmy, bezproblemowy. Polecam.

Szczeniak Buldog Francuski

Klient: Łukasz D.
,
Trasa: Warszawa - Dobrzewino

Kotek dojechał cały i szczęśliwy w szybkim czasie :) serdecznie polecam

Kot

,
Trasa: Wrocław - Oslo

Nie skorzystałem ponieważ jestem chory

bordel colin

Klient: Robert R.
,
Trasa: Bydgoszcz - Mannheim

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Pereira już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt