Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło bez problemu. Bardzo dobry kontakt ,miła obsługa. Polecam

1 kot

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Warka - Wolwark

Polecam przewoznika! Firma przewozila naszego pieska (przewoz miedzynarodowy), ktory przyjechal czysty i zrelaksowany, mimo ze nie przepada za podrozami. Wszystko przebieglo zgodnie z planem. Sympatyczni Panowie i Pani z ktorymi mialam przyjemnosc.

średni pies

Klient: Dawid P.
,
Trasa: Dublin - Radom

Bardzo sumienny, punktualny i godny zaufania przewoźnik. Zwierzątko dotarło szczęśliwe.

Kot

Klient: Andrzej M.
,
Trasa: Warszawa - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też koty czy psy po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Perth już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt