Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo sympatyczny człowiek, stale w kontakcie, bardzo polecam!

świnka morska

Klient: Robert M.
,
Trasa: Robakowo - Nowy Sącz

polecam!

2 yorki

Klient: Paweł P.
,
Trasa: Warszawa - Dąbrowa Górnicza

Piesek podróżował z Panem Tomaszem z Barcelony do Szczecina. Dzięki gps w każdej chwili mogłam sprawdzić, gdzie się znajdują. Specjalnie przystosowany samochód oraz super komunikacja z Panem Tomaszem. Piesek przyjechał cały i szczęśliwy. Polecam!

pies, suczka 5 miesięcy

Klient: Tomasz Ś.
,
Trasa: Barcelona - Szczecin

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też podanie wagi i szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też podanie wagi i szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne papiery. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację i szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Peterhead już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt