Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt, zgodnie z ustaleniami, serdecznie polecam!

4 koła 17 cali do osobówki (alufelgi+opony)

,
Trasa: Legnica - Chorzów

Pełny profesjonalizm, spedytor godny polecenia. Wszystko bezpiecznie i na czas.

Stół drewniany dębowy

,
Trasa: Kutno - Gądno

Zgodnie z ustaleniami, dobry kontakt, szczerze polecam.

Ford Sierra

,
Trasa: Chorzów - Warkały

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz także zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest również podanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz także zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Petersburg już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt