Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam wszystkim tego pana jest bardzo miły i przyjemny super

kudel

Klient: Damian A.
,
Trasa: Ruda Śląska - Bad Langensalza

Łatwy i miły kontakt. Profesjonalny transport. My i pies zadowoleni ! Polecamy z całego serca ;) będziemy polecać na pewno innym :)

Szczeniak owczarek australijski

Klient: Michał K.
,
Trasa: Opole - Monachium

Super komunikacja, bardzo miły Pan, kotek dojechał zadowolony Polecam :D

1 maine coon (kot)

Klient: Jakub Ł.
,
Trasa: Gdów - Grudziądz

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi również przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Musi również przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt pomorskie już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt