Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo fachowa i rzetelna obsługa. Komunikacja z Panem Przemysławem na wysokim poziomie. Mój piesek dotarł szczęśliwie do celu. Polecam tego przewoźnika na 100%

Owczarek niemiecki

,
Trasa: Carnew - Szymbark

Polecam w 101%! Super profesjonalnie, punktualnie i kotki miały naprawdę dobre warunki transportu przez co zdecydowanie lepiej przeżyły tak długa podroz (Warszawa - Barcelona). Jeszcze raz dziękuję!

2 koty

Klient: Andrzej S.
,
Trasa: Dawidy Bankowe - Barcelona

Świetny transport, zwierzak dotarł tego samego dnia. Bardzo miły kontakt. Polecam.

Świnka morska

,
Trasa: Wągrowiec - Zawoja

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest także podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają być przewiezione. Ważne jest także podanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Porto już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt