Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolona. Profesjonalne podejście do klienta. Wspaniała opieka nad moim pieskiem. Polecam w 100 procentach.

Nova scotia duck toiler retriever

,
Trasa: Żywiec - Dublin

Serdecznie polecam. Dobry kontakt i rzetelny przewoźnik!

Mały styrobox 30/30/30cm z jednym niegroźnym i niejadowitym wężem.

,
Trasa: Tournai - Sopot

Bardzo Polecam, Przemili ludzie, szybki i tani transport :D

2 szczurki

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Ciechanów - Radzionków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Ważne jest także zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być przewiezione. Ważne jest także zaprezentowanie wagi a także szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Praga już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt