Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko bylo w porzadku.Dziekuje za dowiezienie mnie razem z kotem i moimi rzeczami w szybki i przyjemny sposob.Polecam!!!

1 kot

,
Trasa: Kilkenny - Perth

W porządku

1 kundel

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Świdnik - Warrington

BARDZO POLECAM !!!! Szybko, bezpiecznie, sympatycznie , solidnie i na czas . Serdecznie dziękuję, pozdrawiam i raz jeszcze POLECAM !!!!!

3 gołębie

,
Trasa: Kraków - Elbląg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie wagi oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest także podanie wagi oraz szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Pruszcz Gdański już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt