Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie. Polecam Pana Krzysztofa z czystym sumieniem!

Kotka Bengalska

Polecam z czystym sumieniem. Transakcja przebiegła gładko i ogromny plus za punktualność :)

Szynszyla

Wyslanie psa obcym transportem to nie jest cos komfortowego dla mnie ale pani Agnieszka zdaje sobie sprawe, ze ludzie beda sie martwic i przeciwdziala wysylajac zdjecia I filmiki psa z trasy. Widok wlasnego psa na spacerze z obcym czlowiekiem-bezcenne:)

Dog

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się podczas jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Pszczyna już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt