Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo szybko, profesjonalnie, punktualnie. Polecam

Mały pies

,
Trasa: Ryga - Białystok

Polecam szybko i bezpiecznie

1 szczeniak

,
Trasa: Kostrzyn nad Odrą - Łódź

Bardzo miły Pan, szybki i rzeczowy kontakt i choć do transakcji nie doszło, to chętnie skorzystałabym z jego usług w przyszłości.

Suka Owczarka Niemieckiego

Klient: Gustaw G.
,
Trasa: Tomaszów Mazowiecki - Bitburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także podanie wagi oraz szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można też pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także podanie wagi oraz szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można też pupile po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Quito już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt