Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko poszło dobrze... Pan Przemek się naprawdę spisał na medal... Gorąco pozdrawiamy i Pana polecamy.

Piec piesków rasy york i jeden cavalier king charles spaniel

,
Trasa: Augustów - Wörrstadt

Bardzo profesjonalny. Mozna polegac. Piatka z plusem!

1 szpic miniaturowy Pomeranian

Klient: Łukasz S.
,
Trasa: Choszczno - Maidstone

Wszystko odbylo sie bez komplikacji, ocena bardzo pozytywna . Dziękuje

YorkShire

,
Trasa: Wejherowo - Berlin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również podanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również podanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Reykjavík już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt