Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kontakt oraz przewóz doskonały.polecam

Pies

Szybko, sprawnie i co najważniejsze bezpiecznie. Polecam Pana Krzysztofa z czystym sumieniem!

Kotka Bengalska

Sunia bardzo zaopiekowana, pomimo problemów z chorobą lokomocyjna. Bardzo dobry kontakt, bardzo mili i zatroskani ludzie. Polecam :)

Pies

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także podanie wagi oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają zostać przewiezione. Ważne jest także podanie wagi oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację oraz szacowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Rugby już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt