Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam gorąco! Mój kot przyjechał spokojny i zadowolony, pomimo tego że na pewno dał trochę w kość kierowcom. :) Panowie to solidna firma, doskonały kontakt, wiedziałem na bieżąco jak się ma mój zwierzak. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Panowie!

Kot

,
Trasa: Toruń - Southport

Bardzo idealna obsługa klienta gorąco polecam. Przemily przewoźnik.

Chart whippet

,
Trasa: Mroczki Małe - Warszawa

Bardzo odpowiedzialny i przyzwoity przewoźnik, zdecydowanie skorzystam z usług ponownie. Serdecznie dziekuje za pomoc

2 Psiaki do Niemiec

,
Trasa: Warszawa - Frankfurt nad Menem

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i estymowany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można także pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację i estymowany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Rumia już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt