Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku. Stały kontakt z p. Markiem i przed i w trakcie podróży-super. Pieski dotarły całe i zdrowe. Serdecznie polecam!

Chihuahua

Klient: Marek I.
,
Trasa: Moskwa - Antoniew

Bardzo solidny I profesjonalny dostawca. Dobra wspolpraca. Goraco polecam.

2 pomeraniany

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Choszczno - Maidstone

Polecam!!!

Mały kot

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Tłukawy - Ostrów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno również przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz też koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację a także estymowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Saloniki już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt