Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt ..piesek dotarł szczęśliwy ...pozdrawiam serdecznie

Szczeniak Akita

,
Trasa: Suwałki - Łódź

Szybki kontakt,błyskawiczna "dostawa" i bezpiecznie przewieziona.Super przewoźnik.Polecam.

2 kotki 3 miesięczne

Klient: Konrad D.
,
Trasa: Zarzecze k Rzeszowa - Żórawina

Bardzo sumienny, punktualny i godny zaufania przewoźnik. Zwierzątko dotarło szczęśliwe.

Kot

Klient: Andrzej M.
,
Trasa: Warszawa - Gdańsk

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Ważne jest też podanie wagi a także szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Ważne jest też podanie wagi a także szczegółowe opisanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania transportu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt San Javier już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt