Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kot dotarł na miejsce szybko i bezpiecznie. Dziękujemy

Kot europejski

Klient: Grazyna P.
,
Trasa: Bydgoszcz - Nummenkylä

Polecam gorąco tego przewoźnika. Piesek był w doskonałych rękach, dojechał bezpiecznie i spokojnie. Z P. Michałem jest świetny kontakt, regularnie dostawałam zdjęcia ze spacerów podczas postojów, zawsze odpowiadał na telefony. Pełen profesjonalizm!

Cavalier King Charles mała suczka

Klient: Michał K.
,
Trasa: Lille - Warszawa

Dziękuję państwu bardzo. Piesek szczęśliwy , kontakt świetny wszystko na duży plus. Na pewno skorzystam w przyszłości.

Buldog francuski

Klient: Szymon D.
,
Trasa: Nowa Sarzyna - Swadlincote

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też podanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno również przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację oraz przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też podanie wagi i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno również przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz także pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację oraz przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym i delikatnym. Pomocne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Sanlúcar de Barrameda już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt