Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wzorowa współpraca,Pooleecaam !

Szczeniak 5,5m-ca

Transport nie doszedł do skutku. Odwołany przez zleceniodawcę

Kot

Serdecznie polecam. Bardzo profesjonalne podejście do zwierząt. Piesek był pod świetną opieką. Z podróży dostałem zdjęcia oraz filmy. Jak najbardziej polecam.

Mastif tybetański 10 tygodni

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają być przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające trzeba używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają być przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty wyciszające trzeba używać tylko wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Santiago już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt