Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoznik godny polecenia dostawa szybciej niz umowione bylo dodatkowo komunikacka perfekcyjna. POLECAM

6 par drzwi w oscierznicami

,
Trasa: Słupsk - Leicester

Wszystko bardzo profesjonalnie , milo , szybko i tanio ! Jestem bardzo zadowolony z usługi . Pozdrawiam .

Chcialbym wyslac sofke + fotel z 57-300 Klodzko do 95- Bedon Przykoscielny

,
Trasa: Kłodzko - Bedoń Przykościelny

Mega profesjonalne podejście. Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam

4x peugeot 308 kombi

,
Trasa: Lubin - Berlin

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość pupili, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość pupili, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie ciężaru i szczegółowe opisanie pupila. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można także pupile po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Santo Domingo Este już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt