Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zdecydowanie polecam transport Pana Roberta! Pełen profesjonalizm i zaangażowanie .

1 Shar Pei

Klient: Robert O.
,
Trasa: Międzyrzecz - Kluczbork

Bardzo dziekuj wszystko wporzadku.

1 shihtzu

,
Trasa: Ennis - Gdańsk

Polecam przewoznika! Firma przewozila naszego pieska (przewoz miedzynarodowy), ktory przyjechal czysty i zrelaksowany, mimo ze nie przepada za podrozami. Wszystko przebieglo zgodnie z planem. Sympatyczni Panowie i Pani z ktorymi mialam przyjemnosc.

średni pies

Klient: Dawid P.
,
Trasa: Dublin - Radom

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację i przewidywany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość pupili, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz też koty czy psy po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację i przewidywany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Santo Domingo już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt