Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku i spokojnie można wszystko uzgodnić zasłużone komentarze.

Wiewiórka

,
Trasa: Ksawerów - Suwałki

Jestem bardzo zadowolona. Profesjonalne podejście do klienta. Wspaniała opieka nad moim pieskiem. Polecam w 100 procentach.

Nova scotia duck toiler retriever

,
Trasa: Żywiec - Dublin

Transakcja przebiegła pomyślnie. Kontakt telefoniczny z przewoźnikiem był bezproblemowy. Szczenię szczęśliwie do nas dotarło.

1 szczenię berneński pies pasterski

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budaörs - Zwardoń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Sevilla już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt