Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko szybko sprawnie super kontak. Piesek dotarl szybko i szczesliwie. Dziekujemy ;)

1 suka

Klient: Kris G.
,
Trasa: Czaple - Emmerich am Rhein

Naprawde polecam czlowiek godny zaufania szybko i bezpiecznie

2 chihuahua

,
Trasa: Kostrzyn nad Odrą - Konstantynów Łódzki

W pełni polecam usługi Pana Łukasza i dziękuję za transport dwóch świnek morskich. Pań Łukasz okazał się osobą bardzo miłą, opiekuńczą, odpowiedzialną i punktualną, pozostawał ze mną w stałym kontakcie.

świnka morska x 2

Klient: Łukasz J.
,
Trasa: Warszawa - Tarnowskie Góry

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest także podanie wagi i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można również pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest także podanie wagi i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można również pupile po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Sewilla już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt