Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bezpiecznie i sprawnie. Dziękuję!

Świnka morska

Klient: Michał S.
,
Trasa: Kalisz - Gdańsk

Bardzo profesjonalne przygotowanie i wykonane zlecenie. Wszystko o czasie z pełną kontrolą. Bez problemów i niedomówień. Polecam

Szczeniak

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapeszt - Kraków

Z czystym sumieniem mogę polecić uslugi Pana Przemka, co prawda piesek trochę długo jechał (przyczyny losowe)) ale najważniejsze, ze dotarł cały i zdrowy. Komunikacja na medal, kierowca rzeczowy i kulturalny. Polecam!

1 szczeniak york

,
Trasa: Poznań - Dortmund

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie ciężaru oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym i delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie ciężaru oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym i delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszystkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Sofia już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt