Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalny przewóz zwierząt polecam.

Kot

Klient: Tomasz S.
,
Trasa: Pontefract - Bagno

Piesek dotarł cały i zdrowy:) bezproblemowy kontakt z przewoźnikiem, przemiły Pan, bardzo polecam! :)

Bernenczyk

,
Trasa: Gościęcin - Świecie

Pan Marcin bardzo profesjonalnie zajal sie transportem psiakow. Caly czas byl ze mna w kontakcie informujac o przebiegu trasy i samopoczuciu pieskow. Dziekuje :) i bardzo go polecam :)

1-chihuahua ii 1 -jack russel ,dwa male pieski

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Birmingham - Starogard Gdański

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi a także szczegółowe opisanie stworzonka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Sopot już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt