Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo jestem zadowolona z usługi, konkretna, szybka i bardzo profesjonalna. Polecam każdemu, bardzo wysoka kultura osobista kierowcy p. Dymid. Bardzo dziękuję w imieniu Kodiego za bezpieczną podróż!!!

Labrador

Klient: Stefan M.
,
Trasa: Poznań - Warszawa

Super szybko. Dobry kontak. Serdecznie polecam.

2 haski

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Warszawa - Barcelona

Dziękuję! Kontakt bardzo dobry, punktualny, szybki, uprzejmy, bezproblemowy. Polecam.

Szczeniak Buldog Francuski

Klient: Łukasz D.
,
Trasa: Warszawa - Dobrzewino

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi także przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy także nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tarifa już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt