Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

naprawde profesjonalni przewoznicy, koty dotarly zgodnie z planem, niespecjalnie szczesliwe ale cale i zdrowe

2 koty

Klient: Andrzej S.
,
Trasa: Warszawa - Amsterdam

Serdecznie polecam. Dobry kontakt i rzetelny przewoźnik!

Mały styrobox 30/30/30cm z jednym niegroźnym i niejadowitym wężem.

,
Trasa: Tournai - Sopot

Bardzo dziekuj wszystko wporzadku.

1 shihtzu

,
Trasa: Ennis - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym i delikatnym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeśli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru a także dokładne opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane uprawnienia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym i delikatnym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tarnów już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt