Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo sympatyczny człowiek, stale w kontakcie, bardzo polecam!

świnka morska

Klient: Robert M.
,
Trasa: Robakowo - Nowy Sącz

Nie skorzystałem ponieważ jestem chory

bordel colin

Klient: Robert R.
,
Trasa: Bydgoszcz - Mannheim

Super szybko. Dobry kontak. Serdecznie polecam.

2 haski

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Warszawa - Barcelona

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi też przejść badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz także koty czy psy po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację a także przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też kłopotu z nakłonieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tejeda już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt