Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękuje z całego serca za transport mojego Border Collie. Piesek miał dużo miejsca w klatce oraz wszystko co potrzebne na podróż. Byliśmy w kontakcie przez cała podróż, miłą niespodzianką były zdjęcia pieska z podróży! Pełen profesjonalizm!

Border collie

,
Trasa: Newton Stewart - Viveiro

Bardzo dziekuj wszystko wporzadku.

1 shihtzu

,
Trasa: Ennis - Gdańsk

Bardzo dobra i mila wspolpraca. Profesjonalny czlowiek, ktory wie co robi. Bardzo dobre wrazenie i goraco polecam!

1 szpic Pomeranian

,
Trasa: Suchań - Maidstone

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również podanie wagi oraz dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać konkretne papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić można również pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także estymowany okres trwania transportu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tepic już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt