Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok :) Dziękuję

Szczeniak ok 10kg

,
Trasa: Kętrzyn - Helsinki

Bardzo miły Pan, dobry kontakt. Psiak przyjechał zadowolony. Polecam

Labrador

,
Trasa: Kędzierzyn-Koźle - Deurne

Dziekuje za pomoc i dobry kontakt. Polecam

4 psy

Klient: Mariusz W.
,
Trasa: Warszawa - Uplengen

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno również przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie zwierzaka. 

Transport zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno również przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Toledo już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt