Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewożnik bardzo rzetelny , konkretny ,uczciwy

papugę

,
Trasa: Katowice - Gdańsk

Szczerze POLECAM i prosze o kontakt.

2 szczeniaki w klatce

Klient: Roman G.
,
Trasa: Olsztyn - Capelle aan den IJssel

Sunia dojechała bezpiecznie, panowie otoczyli ją super opieką. Szybko i bezproblemowo, świetny kontakt podczas drogi. Polecam!

Springer Spaniel

Klient: Mateusz I.
,
Trasa: Leicester - Olsztynek

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika oraz zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Powinno również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia i szacowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i delikatnym. Przydatne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można wziąć również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Tordera już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt