Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem bardzo zadowolona. Kurier spełnił moje oczekiwania. Polecam

Szczeniak Shih tzu

Klient: Rafal I.
,
Trasa: Rędziny - Starogard Gdański

100 procent godny polecenia przewoźnik. Zwierzęta w całej okazałości przybyły. GORĄCO POLECAM!!!!

2 koszatniczki

Klient: Mariusz S.
,
Trasa: Geertruidenberg - Nortrup

Bardzo Polecam, Przemili ludzie, szybki i tani transport :D

2 szczurki

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Ciechanów - Radzionków

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno też przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz również zwierzęta po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Torre Pacheco już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt